Skip links
Yasal Bilgiler

Hizmet Sözleşmesi

Bu web sitesinde sunulan hizmetlerin kullanım şartlarını, sitemize üye olarak veya hizmetlerimizden yararlanma aşamasında, bu sözleşmeyi kabul ettiğinizi beyan eden kutucuğu işaretleyerek kabul etmiş oluyorsunuz. www.payfoni.com.tr web sitesinde bulunan hizmetlerde kullanım özellik ve şartlarında önceden bir bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir zamanda değişiklik yapma, yürürlükten kaldırma ve güncelleme haklarını saklı tutar.

Payfoni hizmet kanalları  www.payfoni.com.tr, mobil site, mobil uygulamalar, SMS ile işlemler, ödeme sayfaları/ekranları ,diğer alternatif kanallar veya Payfoni üye işyerlerine ait kanallar üzerinden Payfoni’e üye olarak ve/veya bu kanallar üzerinden işlem yaparak / hizmetlerini veya altyapısını kullanarak, aşağıdaki kullanım koşullarını okuduğunuzu, içeriğini anladığınızı ve hükümlerini kabul ettiğinizi ve onayladığınızı, kabul ve beyan etmiş sayılırsınız.

Payfoni, Hizmet Sözleşmesi’nde (“Sözleşme”) istediği zaman değişiklik yapma, mevcut hükümleri iptal etme, yeni hükümler ekleme veya sözleşmede adı geçen hizmetlere yenilerini ekleme, mevcutları kısmen veya tamamen değiştirme veya durdurma, kullanıcının üyeliğini / hizmetlere erişimini ve kullanımını herhangi bir sebep belirtmeden geçici veya kalıcı olarak durdurma / iptal etme haklarına sahiptir. Sözleşmede yapılacak olası değişiklikler sonrası oluşacak yeni versiyonlar, kullanıcılara Hizmet Kanalları’nda, websitesinde veya Payfoni’da kayıtlı iletişim bilgileri yoluyla duyurulur ve onaylanarak geçerlilik kazanır. Payfoni’a üye olan ve/veya Payfoni Hizmetleri’ni ve Hizmet Kanalları’nı kullanan Kullanıcılar, güncel Hizmet Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş ve onaylamış sayılır.

Payfoni tarafından sağlanan ödeme altyapısı hizmeti, 6493 Sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunda tanımlanan Ödeme Hizmeti değildir. İşlemin hiçbir aşamasında ödeme Payfoni hesaplarına geçmez. Ödeme, tamamen üye işyerine ait Sanal POS’lar üzerinden üye işyerine iletilir.

KULLANIM ve ÜYELİK ŞARTLARI

Payfoni üyeliği ve kullanıcı hesapları kişiye özeldir. Başkalarına devredilemez ve kullandırılamaz. Bu üyelik ve hesapların gizliliğini ve korumasını sağlamak tamamen Kullanıcı’nın sorumluluğudur.

Payfoni Hizmetleri, hizmetin niteliği ve kurgusuna göre değişkenlik gösterebilecek şekilde, işlem esnasında üyelik hesaplarına giriş yolu ile erişim sağlanarak ve/veya hesaba erişimin üye işyerinin üyelik sistemine entegre şekilde sağlanması ile ayrıca Payfoni üye işyeri girişi gerektirmeden ve/veya üye işyerinin sayfasında teknik olarak şifre hatırlama sistemi bulunması halinde yeniden giriş yapılmasına gerek kalmaksızın Kullanıcı’nın kendisine ait hesap üzerinde kayıtlı bulunan kullanıcı bilgilerinin kullanımı ile sağlanır. Bu erişim veya işlemler, Payfoni şifreli / şifresiz, tek seferlik SMS onay kodu alınarak / alınmadan veya farklı üye işyeri / kredi kartı / banka vb. ilişkili doğrulama ve güvenlik araçları kullanılarak ya da kullanılmadan yapılabilir. Bu konuda kuralların ve uygulamaların belirlenmesi, değiştirilmesi veya iptali hakkında tüm hak ve yetki Payfoni’e aittir. Kullanıcılar bu kural ve uygulamalardan dolayı, Payfoni’e herhangi bir itiraz, şikayet veya hak talebinde bulunamaz, bu uygulamalardan kaynaklı / kaynaklı olduğunu düşündükleri olumsuzluklar ve zararlardan Payfoni’i sorumlu tutamaz.

Payfoni kullanıcıları için Payfoni sistemlerinde kişiye özel hesap(lar) oluşturulur. Tüm kullanıcı kişisel bilgilerinin kayıt edilmesi, ödeme ve kullanıcı/üyelik işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve işlem kayıtlarının tutulması bu hesap(lar) dahilinde gerçekleşir. Bu hesaplar, kullanılan Hizmetin ve/veya Hizmet Kanalının özelliklerine göre kullanıcı cep telefonu ve/veya e-posta adresi ve/veya TC Kimlik No vb. kişiye özel tanımlayıcı benzersiz bilgiler bazındadır. Kullanıcılar, hesaplarının kişiselliği ve güvenliği için, Hizmet Kanalları’nda girdikleri cep telefonu, e-posta ve kişiye özel bilgilerinin sadece kendileri tarafından kullanılmasını, başkaları tarafından erişilmemesini ve bu hususlarda gerekli önlemleri ve güvenliği sağlamaktan sorumludur.

Kullanıcı, Payfoni Hizmetleri’ne erişim için kullandığı ve/veya hesabında kişisel bilgilerinin ilişkilendirilmiş olarak saklandığı cep telefonu hattı, SIM kart, e-posta adresi, kredi kartları ile cep telefonu, tablet, bilgisayar vb. (içerisinde Hizmet Kanalları ve Payfoni altyapısında kayıtlı kişisel bilgilere ulaşılabilecek şekilde açık / yüklenmiş / giriş-login yapılmış tarayıcı, websitesi, uygulama, mesaj kayıtları, erişim bilgileri vb. bulunan) cihazların kullanımını sonlandırması, devretmesi, el değiştirmesi, geçici veya kalıcı olarak bir başka kişinin kullanımına verilmesi, çeşitli nedenlerle uzaktan erişime imkan tanınmış olması ve herhangi bir nedenle geçici/kalıcı olarak bir başkası tarafından kontrol edilebilir, yönetilebilir veya görüntülenebilir olduğu durumlarda, ilişkili Payfoni hesabını ve/veya kayıtlı kredi kartı ve diğer kişisel bilgilerini sistemlerden tamamen silmekten, silmemesi halinde ortaya çıkabilecek olumsuz durumlardan tamamen sorumludur.

Payfoni Kullanıcıları, Payfoni Hizmetlerinden faydalanırken ve Hizmet Kanalları üzerinden hizmet alırken Türkiye Cumhuriyeti’nde geçerli olan tüm yasalara uymakla yükümlüdür. Kullanıcılar, Payfoni Hizmetleri ve Hizmet Kanalları’nı kullanarak yasalar karşısında suç sayılan hiçbir fiili gerçekleştiremez, hukuka ve genel ahlaka aykırı davranamaz. Hizmet Kanalları’nda suç işlenmesi ve hukuka aykırı fiillerde bulunulması durumunda sorumluluk Kullanıcıya aittir. Kişilerin münhasıran fiillerinden doğan ihtilaflardan Payfoni ve üye işyerleri sorumlu tutulamaz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz