Skip links

Bayilerde Online Tahsilat Yapmanın Faydaları 

Bayilerde online tahsilat, müşterinin satın aldığı ürün ya da hizmet için yapması gereken ödemeyi farklı ödeme kanalların üzerinden yapabilecekleri sisteme denilmektedir. Bu sistem bayilerin müşterilerinden ödemelerini daha hızlı ve kolay bir şekilde almasını sağlarken, müşterilerin de ödemelerini işletmeye gitmeden istedikleri yerden kolaylıkla yapabilmesine olanak sağlar. Bu sistemler, müşterilerin ödeme yaparken yaşayabileceği sorunları en aza indirdiği için müşteri memnuniyetini arttırırken aynı zamanda işletme ve bayi itibarını da arttırır. Bayi online tahsilat sistemi ile ilgili daha detaylı bilgiyi bayi tahsilat sistemi nedir yazımızdan detaylı inceleyebilirsiniz. Bayi online tahsilat sistemi kullanmanın birçok faydası da bulunur. Bu faydaların hem işletme hem de müşteri için getirilerini gelin birlikte inceleyelim. 

Ödemeler Neredeyse Tüm Bankalar Üzerinden Gerçekleştirilebilir

Müşterinin işletme ve bayilerden aldığı hizmetin karşılığını ödeme süreci her zaman oldukça zor olmuştur. İmzalanan senetler, verilen çekler ya da vadesi gelen ödeme günleri hem işletme hem de müşteri için bir yük oluşturur.. Her şeyden önce müşterinin gününün bir kısmını işletmeye gitmek ve ödemesini yapmak için ayırması gerekmektedir. Bu da büyük bir zaman kaybına yok açmaktadır. Yaşanan aksilikler ise hem ödeme bekleyen işletmeyi hem de müşterileri zor durumda bırakmaktadır.

Online tahsilat sistemi bayilerde ve alt bayilerde sıklıkla kullanılan yöntemlerden biridir. Banka kartları, kredi kartları, sanal kartlar ve EFT gibi yöntemler ile müşteriler ödemelerini kolaylıkla yapabilmektedir. Üstelik bunu yaparken hizmet alınan bayi ya da işletmeye gitmeye gerek duymadan 7/24 dünyanın her yerinden ödeme gerçekleştirilebilmektedir. Payfoni online tahsilat sistemi de bu aşamada 2o’den fazla banka ve 9 ödeme kuruluşu ile bayilere destek oluyor. Daha detaylı bilgi almak için özellikler sayfasını inceleyebilirsiniz.  

Ödeme Süreçlerini Otomatikleştirerek Ödeme Akışı Sağlar

Bayilerde online tahsilat sistemi kullanmanın bir diğer önemli özelliği ise ödeme süreçlerinin otomatikleştirilebilmesidir. Payfoni’nin işletmelerin ödeme sayfasında sunduğu bu özellik ile işletmeler, her müşterisi için bir ödeme haritası çıkarabilmektedir. Böylece ödeme günü yaklaşan hizmetler için müşteriye, içeriğinde alınan hizmet ve ödeme tutarı bilgilerinin de olduğu bir ödeme linki ulaştırılabilmektedir. Bu sayede müşteri ödeme yapması gerektiğini hatırlayarak oturduğu yerden kolaylıkla ödeme yapabilmektedir. İşletmeler de günü gelen ödemeleri ve müşterilerini kolaylıkla takip edebilmektedir. Bu durum otomatikleştiği için de işletme için nakit akışı kolaylıkla sağlanmaktadır.

İşletmeler İçin Maliyetlerde Azalmalar Görülür

İşletmeler, online tahsilat sistemleri kullanarak maliyetlerini en aza indirebilmektedir. Bayiler, bu sayede dosya kargaşasından kurtulabilmekte ve müşteri bilgilerine bu sistem sayesinde çok daha kolay ulaşabilmektedir. Bayilerde online tahsilat, işletmelerin nakit akışını düzenleyerek daha az şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte insan hatalarının önüne de geçerek verimli bir çalışma planı oluşturulmasına yardımcı olmaktadır. 

Güvenli Ödeme İle Müşteri Memnuniyeti Sağlanır

Müşterilerin ödeme yapma süreçleri genellikle sıkıntılı olur. Ödeme yapıldıktan sonra tahsilat makbuzunun kesildiğinden emin olmak gerekir yoksa ödeme işlemi yapılmamış sayılacağından ve durumun takibi yapılamadığından müşteri mağduriyetleri yaşanabilmektedir. Bayilerde online tahsilat ile müşteriler hem güvenli ödeme yöntemlerini kullanmış oluyor hem de ödeme takibi yapıldığından hata yapma riskleri en aza iniyor. Bu da müşteri memnuniyetinin kazanılmasını sağlıyor.

Sonuç olarak bayilerde online tahsilat işlemleri, hem işletmeler hem de müşterileri açısından oldukça faydalı bir yol izlenmesini sağlıyor. Bu sistem ile ödeme süreçleri kolaylaşmakta ve hızlanmaktadır. Ödeme takibi yapabilen işletmeler kar oranlarını arttırarak işletmelerini büyütmenin önünü açabilmektedirler. Online tahsilat işlemleri, işletmelerin ve bayilerin ödeme süreçlerini düşünmeden daha verimli şekilde çalışmalarını sağlar. Daha birçok avantajını göreceğiniz Payfoni online tahsilat sisteminde siz de yerinizi almak için başvuru bölümünden hemen kaydınızı yapabilir ve koltuğunuza yaslanarak işletmenizin büyüme sürecini keyifle izleyebilirsiniz. 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz