Skip links

Bayi Tahsilat Sistemi Nedir ve Nasıl Çalışır?

İşletmeler bayi tahsilat sistemini kullandıklarında kendilerine ait bayiler, alt bayiler ve müşterilerinden gelen tahsilat işlemlerini ana sistemde toplarlar. Bu da tüm süreçlerde kolaylık sağlamaktadır. Bayi tahsilat sistemi ile bayiler yaptıkları satışları sanal pos aracılığı ya da müşteriye verilen diğer ödeme yöntemlerini kullandırtarak kolaylıkla ödemeleri tahsil edebilmektedir. Böylelikle bayilerin ekstradan bir pos sistemine ihtiyacı olmamaktadır. 

İşletmeler ana yönetici oldukları için bayi ve alt bayiler de bu işletmelere bağlı olmaktadır. Bayilerin sistemine tanımlanan Payfoni tahsilat sistemi de çeşitli kollarda bulunan bayi ve alt bayilere gelen ödemelerin tek bir ana sistemde toplanmasını sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde bayilere verilen sanal pos sistemi kullanıcı profili ile ödemeler rahatlıkla alınabilmektedir. Ana işletmeler bu sistem ile hangi bayiden ne kadar ödeme alındığını takip edebilir ve buna bağlı olarak da bayiler arası bir satış istatistiği de çıkarabilir. Bu bağlamda Payfoni’nin size sunduğu ayrıcalıklı paketleri incelemenizi ve bayi tahsilat sistemi ile işletmenizi kontrol altına almanızı tavsiye ederiz. 

Bayi Tahsilat Sistemi Sağladığı Ödeme Kolaylıkları

Bayi tahsilat sistemi müşterilerine çeşitli ödeme seçenekleri sunarak hem onlara ödeme kolaylığı sağlamakta hem de bayilerden gelen ödemelerin takibini kolaylıkla yapabilmektedir. Bayi tahsilat sistemi ile müşteriler 7/24 dünyanın her yerinden online bir şekilde ödeme işlemlerini yapabilmektedirler. Müşterilere sms ya da mail aracılığı ile link gönderilmektedir. Bu link ilgili müşterinin bilgilerini içermekle birlikte ne kadar ödeme yapması gerektiğini de bildirmektedir. Müşteri bu link üzerinden belirli tutardaki ödemesini güvenli bir şekilde işletme ya da bayiye gitmeden rahatlıkla yapabilmektedir. 

Bu kolay ödeme sistemi, müşteri ve işletmeler arasında bir güven oluşmasına, zamandan tasarruf edilmesine ve yapılan ödemelerin iki taraflı takip edilmesine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle siz de Payfoni tahsilat sistemi ayrıcalıklarından yararlanmak için başvuru linkine tıklayarak işletmenizi bayi tahsilat sistemi ile yönetmeye başlayabilirsiniz. 

Bayi Tahsilat Sisteminin Sağladığı Avantajlar

Bayi tahsilat sistemi kullanan işletmeler birçok konuda avantajlı konuma sahip olmaktadır. Bunlardan söz etmek gerekirse; 

  • Payfoni bayi tahsilat sistemi ile tüm finansal süreçler tek ekran üzerinden yönetilebilir ve böylelikle oluşabilecek karışıklıkların önüne geçilebilir.
  • Vade süresi beklemeye gerek kalmadan belirtilen tarihte ödemeler kolaylıkla tahsil edilebilir. 
  • Kağıt, evrak vb. işlemlerin yoğunluğu azalmakla birlikte masraflarında da azalma yaşanır. 
  • Sisteme gelen tahsilat işlemleri için anında görüntüleme sağlanabilir. 
  • İşletmelerin büyümesinde ve gelişmesinde büyük rol oynar.
  • Bayilerden gelen ödemelerin takibinin yapılmasını kolaylaştırır.
  • Güvenli ödeme sistemi sayesinde hem işletmeler hem de müşterileri tedirginlik yaşamadan işlemlerini tamamlayabilir.
  • Tahsilat işlemleri dünyanın her yerinden 7/24 yapılabilir. Ve bu durum zaman tasarrufu sağlanmasına neden olur. 

Payfoni tahsilat sistemi özelliklerini detaylı incelemek için diğer blog yazılarımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz. 

 

 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz