Skip links

İşletmeler Neden Online Tahsilat Yapmalı?

Online tahsilat, ticaretle uğraşan büyük ya da küçük fark etmeksizin birçok işletmenin ödemelerini daha kolay, daha hızlı ve daha güvenli bir araç ile alabilmesi işlemidir. İnternet ortamından hızlıca tamamlanabilen bir ödeme aracı olan online tahsilat sistemleri hem işletmelere hem de müşterilerine yaptıkları iş birliği sonrasında ödeme kolaylığı sağlarken bunun yanı sıra birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. İşlerini düzene sokmak, alınacak ödemelerinin takibini kolaylıkla yapmak, müşteri ilişkilerini güçlendirmek ve güvenilir bir iş ortağına sahip olmak isteyen her işletme online tahsilat sistemi kullanmalıdır. İşletmeler için online tahsilat sistemi faydaları nelerdir ve neden yapılması gerekir diye maddeler halinde incelemek gerekirse;

  • Hızlı Ödeme Alma Kolaylığı Sağlar

Geleneksel sistemde bayi ve müşteriler, işbirliği yaptıkları işletmelere olan yüklü ödemelerini işletmeye giderek nakit, çek ya da senet gibi ödeme araçlarını kullanarak yapmak zorundadır. Bu da hem işletmelerinin ödemelerini almak için bir süre daha beklemelerine hem de müşterilerin cebinden çıkan nakit ödemelerle zorluk yaşamasına neden olmaktadır. Fakat tahsilat online sistemi, işletmelere hızlı ödeme alma kolaylığı sağlıyor. Yapılan ticaret sonrasında müşteriler ödemelerini hızlı bir şekilde istedikleri her yerden kredi kartı, sanal kart ya da banka kartları aracılığı ile hemen yapabiliyor.

  • Ödemelerinizin Güvende Olduğuna Emin Olursunuz

Online ödemet sistemi ile bayi ve müşteriler ödeme yaparken kafalarında “bilgilerim güvende mi?” sorusunu sormazlar. Çünkü Payfoni online tahsilat sistemi hem işletmeler hem de müşterileri için ödemelerin 3D Secure sistemi çerçevesinde yapılmasını sağlar. Böylelikle müşteri kart bilgileri güvenle korunur ve işlemler kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Güvenli ve hızlı tahsilat işlemleri hakkında daha fazla bilgi almak için Payfoni özellikler sayfasına göz atabilirsiniz. 

  • Kolay Yönetim Paneline Sahip Olursunuz

Payfoni tahsilat sisteminin işletmelere sunduğu kolay yönetim paneli ile işletme sahipleri; tahsilat işlemlerini takip edebilir, ödeme hatırlatmalarını gönderebilir ve ödeme planları oluşturabilir. Böylelikle dosya, kağıt vb materyallerle boğuşmaya gerek kalmadan iş birliği içinde olduğu bayi ve müşteri bilgilerine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilir. 

Ayrıca gelişmiş raporlama sistemi ile de işletmeler aldıkları ve alacakları tahsilatların takibini 7/24 yapabilir.

  • Müşteri Memnuniyeti Her Geçen Gün Artar

Online tahsilat sistemleri, müşterilerin hizmete kolay ulaşabilmesini ve bu hizmetlerin bedelini kolaylıkla ödeyebilmelerini sağlamak için geliştirilmiş bir yöntemdir. Oldukça sistematik işleyen bu yöntem sayesinde hem işletme hem de müşteriler güven içinde bir alışverişte bulunabilir. Böylelikle hızlı ve kolay ilerleyen bu süreç müşteri memnuniyeti sağladığı gibi aynı zamanda yeni müşterilerin kazanılmasında da etkin rol oynar. Müşterilerinizi arttırmak ve işletmenizi büyütmek için Payfoni başvuru sayfasından işlemlerinizi tamamlayabilir, Payfoni ailesinin bir üyesi olabilirsiniz. 

  • Evrak ve Dosya Maliyetlerini Azaltır

Online tahsilat sisteminin tek bir panelden yürütülmesi, bulut adı verilen bir kanalda saklanıyor olması ve tüm bilgilere anında ulaşılabilmesi işletmelerin daha sürdürülebilir bir sisteme geçmesini

 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz