Skip links

Online Tahsilat Nedir?

Online Tahsilat Nedir?

Büyüyen ve gelişen işletmelerin en büyük problemlerinden biri müşterilerinden ödeme almaktır. Beklenen zamanda alınamayan ödemeler, müşteriyi arayarak yapılan hatırlatmalar, yeniden yapılan ödeme pazarlıkları… Tüm bunlar işletmenin büyümesine ket vurmakla birlikte hem zamandan hem de hizmet ve emekten çalınan bir sürece yol açıyor. Müşteri açısından ise belirtilen zamanda yapılamayan nakit ödemeler getirdiği mahcubiyetin yanında güven kaybına da yol açıyor.

İşte bu süreçte devreye online tahsilat girerek hem işletmeyi hem de müşteriyi koruma altına alıyor. En açıklayıcı tanımıyla online tahsilat, çeşitli markaların ve işletmelerin işbirliği yaptığı müşteri, bayi ya da alt bayilerden nakit yerine kredi kartı, banka kartı ya da sanal kart gibi ödeme araçları ile anında işlem yapmasını sağlayan bir sistemdir.

Bu çevrimiçi sistemin getirdiği rahatlık ile hem işletmeler hem de müşterileri devamlılığı olan işbirliklerini gönül rahatlığı ile sürdürebilmektedir. Müşteriler, işletmelerden aldıkları hizmeti e – tahsilat yöntemi ile yapabilirken işletme ise anında aldığı ödemeler ile nakit akışını düzenleyebilmekte ve markalarının daha da büyümesi için gerekli sermayeye daha hızlı ulaşabilmektedirler.  

Her yerden ödeme alınabilen ve oldukça hızlı olan online tahsilat ödeme sistemi güvenilirliği nedeniyle de birçok işletme tarafından tercih edilmektedir. Payfoni ile de e-ticaret sitenize yapılacak olan kısa bir entegrasyon işlemi sonrası tüm banka kartı ve kredi kartları ile online şekilde ödeme alabilirsiniz. Yüzlerce işletmenini kullandığı bu sistem sayesinde sizin yapmanız gereken tek şey, işletmenizin daha da büyüyeceği günlerin hayallerini kurmak olacak.

Online Tahsilat Nasıl Çalışır?

Online tahsilat sistemi, e-ticaret sitenizde yapacağınız payfoni entegrasyonu ile müşterilerinize özel bir tahsilat online sayfası oluşturulur. Müşterileriniz de sizden aldıkları hizmetin ödemelerini onlar için hazırlanmış olan tahsilat sayfasından giriş yaparak ister kredi kartı , ister banka kartı isterlerse de sanal kartlar aracılığı ile yapabilmektedirler.

Bu işlemin aşamaları ise şu şekilde olmaktadır;

Bayi ya da müşteri almak istedikleri hizmetin karşılığını ödemek için tahsilat sayfasını ziyaret eder. Burada onlar için daha önceden tanımlanmış olan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapar. Ardından Payfoni entegrasyonu sayesinde sistem kayıtlı kullanıcıyı tanır ve sistemi aktif hale getirir. Hizmet satın alan bayi burada kendisinden istenen kart bilgilerini doldurarak belirtilen tutardaki ödemesini güvenli ve hızlı şekilde gerçekleştirir.

Online Tahsilat Avantajları Nelerdir?

Hem işletme hem de müşteri dostu olan online tahsilat, işlerinizin takibini yapmayı kolaylaştırmaktadır ve bu nedenle de birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlar;

  • Payfoni’un size sunduğu en önemli özellik ile 21 banka ve 9 ödeme kuruluşu ile online banka tahsilatı kolaylığı sağlamaktadır.
  • Müşteri ya da bayi ile yapılan iş birliklerinde anında yapılan ödemeler ile işletmenize hızlı ve kolay nakit akışı sağlanmaktadır.
  • Müşteri ya da bayi kendisine özel hazırlanan tahsilat sayfası sayesinde rahatlıkla ödeme yapabilmekte ve yaptığı işlemleri görebilmektedir.
  • Online tahsilat sistemi e- ticaret sitenize kolaylıkla entegre edilebilmektedir.

Anında oluşturulan e – slip ve e-tahsilat makbuzu, günlerce fatura beklemeye gerek

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz