Skip links

Online Tahsilat Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Ticaret yapmak ve hizmet sunmak güzel bir gelir kapısı olsa da karşılığında alınması gereken ödemelerin gecikmesi, müşterilerle yapılan can sıkıcı konuşmalar ve sekteye uğrayan nakit akışı bazen ayı zor geçirmenize neden olabiliyor değil mi? “Evet” diyenlerdenseniz muhtemelen bu durumu düzeltmek için birçok yöntem de denemiş olmalısınız. Peki, size Payfoni online tahsilat sistemi ile tek bir sayfadan tahsilat işlemlerinizi kolaylıkla yürütebileceğinizi söylesek ne dersiniz?

Ödemelerini alma konusunda zorluk yaşayan işletmelerin dostu olan online tahsilat sistemi, tüm işletmelerin bayi ve müşterilerine verdiği hizmet karşılığında alması gereken ödemeleri dünyanın her yerinden online kanallar aracılığıyla 7/24 aldığı bir sistemdir. Tek bir panel üzerinden yönetilebilen bu sistemle işletmeler ödemelerini rahatlıkla alabilir ve nakit akışı ile ilgili güncel durumları buradan kolaylıkla takip edebilir. Peki online tahsilat sisteminin avantajları nelerdir gelin birlikte maddeler halinde inceleyelim.

 • Online tahsilat işlemleri hem işletmeler hem de müşterilerinin işlerini kolaylaştırdığı ve hızlandırdığı için çok kullanışlı bir sistemdir.
 • Online tahsilat işlemleri ile çek, senet ya da nakit gibi ödeme yöntemlerini rafa kaldırırsınız.
 • Müşterilerden gelecek tahsilat işlemleri için ödeme günü beklemek zorunda kalmadan anında kredi kartı, sanal kart ya da banka kartı aracılığı ile ödemelerinizi alabilirsiniz.
 • Müşterileriniz de size ödeme yapmak için onlara başka yerlerden yapılacak olan ödemeleri beklemek zorunda kalmaz ve online ödeme kanalları ile anında ödeme yapabilirler.
 • Ödeme işlemleri için kredi kartları ve diğer ödeme yöntemleri ile anında tahsilat işlemi yapılabilir.
 • Pos cihazı kullanmanız gerekmez. Bunun yerine bankadan veya ödeme kuruluşlarından alınan sanal pos alınır ve rahatlıkla kullanılabilir.
 • Tek bir ekran üzerinden ileri tarihli ödemelerinizi ve vadesi geçmiş ödemelerin takibini yapabilirsiniz.
 • Güvenli ödeme sistemi sayesinde kafanızda soru işareti olmadan 22 banka ve 5 ödeme kanalı üzerinden kolayca işlem yapabilirsiniz.
 • Müşteriler, ödeme yapmak için hizmet aldığı firmaya gitmesine gerek kalmadan online şekilde seçtikleri ödeme yöntemini kullanarak tahsilat işlemini gerçekleştirebilir.
 • Link, QR kod, sms ve mail seçeneklerinden biri ile 7/24 tahsilat işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • İki taraf için de zamandan tasarruf edilmesini sağlar.
 • Küçük ve orta ölçekteki işletmelerin nakit akışının kontrol altına alınmasını sağlayarak büyümesinde destek olur.
 • Online tahsilat sistemi ile oluşabilecek hatalar en az seviyeye indirilmiş olur.
 • Online tahsilat sisteminde tüm işlemler kayıt altına alınmaktadır. Bu sistem veresiye defteri sistemini ortadan kaldırarak karışıklıkların önüne de geçer.
 • Online tahsilat sistemi ile müşteriler ödemelerini taksitli ya da peşin ödeme yapma seçeneğine sahip olurlar.
 • Online tahsilat işlemlerini kullanmak için Payfoni ile işbirliği yapmanız yeterlidir. Web siteniz ile yapılacak olan kısa bir entegrasyon işlemi sonrasında online tahsilat sistemini hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Online Tahsilat Yapabilmek İçin Neler Gereklidir?

İşletmenizi online tahsilat sistemi ile işletmek için öncelikle işbirliği yaptığınız bankadan veya ödeme kuruluşlarından sanal pos talebinde bulunmanız gerekmektedir. Bununla birlikte eğer isterseniz diğer ödeme sistemlerini kullanarak da sanal pos talebinde bulunabilirsiniz. Böylelikle sadece tek bir banka ile değil tüm bankalar üzerinden ödeme alabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde müşterilerinize tüm bankalardan taksitli ödeme olanağı da sağlamış olursunuz.

Payfoni’nin yapacağı işlemler sonrasında ise tek bir sayfa üzerinden vadesi gelen ve vadesi geçen ödemelerinizi takip edebilir, gelen ödemelerinizi yönetebilirsiniz. Müşterileriniz de onlara sunulan link, QR kod, sms ya da mail ile ödeme seçenekleri içinden uygun olanı tercih ederek dünyanın her yerinden kolaylıkla ödeme yapabilir ve faturalarına online olarak hemen ulaşabilirler.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz