Skip links

Eğitim Ödemelerinde Online Tahsilat Sistemi

Bir ülkenin gelişmesinde rol alan en önemli etkenlerden birinin eğitim olduğu aşikardır. Ülkemizde de en önem verilen kurumlardan biri eğitim sektörü olduğu için özellikle son yıllarda özel okulların sayısında gözle görülür bir artış görülmektedir. Ebeveynler kreşten anaokuluna, ilkokuldan liseye hatta üniversiteye kadar tüm kademelerde çocuklarına iyi bir gelecek planı kurmak için bu özel okulları tercih ediyor.

Türkiye’de yoğun talep gören eğitim sektörü, 20 binin üzerinde kurum ile hizmet veriyor. Hem hizmet hem de yüksek istihdam sağlayan bu sektör, gelir gider takibinin yapılmasındaki zorlukları da beraberinde getiriyor. Manuel sistemde ödeme ve tahsilat alan eğitim kurumları bir süre sonra yaşanan yoğunluk ve karışıklıklarla başa çıkamayabiliyor. Biriken dosyalar yer kaplarken, alınması gereken ödemelerin takibini yapmak da bir hayli zorlaşıyor. Bu durumda eğitim sektöründe online tahsilat sistemi kurumların imdadına yetişiyor. İşletmesi yapılan eğitim kurumuna özel kurulan entegrasyon ile Payfoni online tahsilat sistemi, ödemelerin sistemli bir şekilde alınmasına destek oluyor.

Eğitim Sektöründe Yaşanan Tahsilat Sorunları

Eğitim sektörü kreşten üniversiteye kadar geniş bir kategoride yüzlerce öğrenciye hizmet veren bir kurum olduğu için sistemli ilerlemeye en ihtiyaç duyulan sektörlerden biridir. Öğrencilerden öğretmenlere, ders programlarından kurum işleyişine kadar büyük yükümlülükleri bulunan bu kurumların işleyiş sürekliliğini sağlamaları için düzenli gelir akışına da sahip olmaları gerekiyor. Aksi halde;

  • Ebeveynlerden düzenli ödeme alınamaması
  • Nakit akışındaki düzensizlikler nedeniyle gelir gider dengesinin bozulması
  • Birden fazla bankayla çalışılması nedeniyle alınan ödemelerin zamanlamasında yaşanan düzensizlikler
  • Tüm bu işlerin takibi için gereğinden fazla muhasebeciye başvurulması
  • Manuel işlem yapıldığı için alınması gereken tahsilatların takibinin yapılamaması gibi durumlar eğitim kurumları için hem kazanç hem de zaman kaybı yaratıyotr.

Bu bağlamda yaşanan aksaklıklar birçok olumsuz durumu da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle de teknoloji ve hız bu sektör için önemli bir detaydır. Eğitim sektöründe online tahsilat sistemi kullanılması ise ihtiyaç duyulan tüm hizmeti sağlıyor.

Eğitim Sektöründe Online Tahsilat Kullanmanın Kolaylıkları

Manuel sistemlerle ödemeleri tahsil etmenin birçok olumsuz durumu beraberinde getirdiğinden söz etmiştik. Bununla birlikte eğitim sektöründe online tahsilat sistemi kullanılması kurumlara birçok kolaylık sağlıyor. Bunlardan söz etmek gerekirse;

  • Tüm bilgilere online sistem sayesinde tek tuşla ulaşabilme kolaylığı
  • Vadesi geciken ve tahsil edilen ödemeleri kolaylıkla takip edebilme
  • Tahsilat fşlerini biriktirmeye ve dosyalamaya gerek kalmaması
  • Ödeme yapmak için velilerin kuruma gitmesine gerek kalmaması
  • Velilerin dünyanın her yerinden 7/24 kolaylıkla ödeme yapabiliyor olması gibi kolaylıklar ile hem kurum hem de veliler için birçok avantajı bulunuyor.

Tüm bunların yanında Payfoni online tahsilat çözümleri birçok avantajı daha beraberinde getiriyor. Tüm sektörlerde olduğu gibi eğitim sektörü de bu sayede çok daha aktif ve kolay şekilde yenilenen ve gelişen bir yapıya sahip olmaya fırsat buluyor. Bu avantajlara değinmek gerekirse;

Tekrarlayan Ödeme Sistemi:

Eğitim sektörü gibi her ay sabit bir ödeme yapılması gereken kurumlarda hem işletme hem de veliler için ödeme sistemini yönetmek oldukça zor olabiliyor. Kurumlarda çok sayıda öğrenci olması aynı zamanda çok fazla veli ile de iletişim halinde olmayı gerektiriyor. Bu da bir süre sonra sıkıcı ve rahatsız edici boyuta ulaşabiliyor.

Bu bağlamda Payfoni tekrarlayan ödeme sistemi ile eğitim kurumları belirledikleri ödemeleri aylık periyodlar halinde velilerin belirledikleri ödeme kartı üzerinden güvenli kart saklama hizmeti aracılığı ile tahsil eder. Böylelikle kurumlar ödemeleri tahsil ederek nakit akışlarında düzen yaratmış olurlar. Ödeme yapılması ile ilgili bir aksilik yaşandığında ise kart hamiline gönderilen SMS ya da mail ile ödemeler hızlı bir şekilde tahsil edilir.

Online tahsilat işleminde ise hem şirket hem de müşteri için kolaylık sağlayan özellikler bulunmaktadır. Öncelikle şirketler online tahsilat makbuzu için herhangi bir işlem yapma gereği duymazlar. Müşteri kendisine verilen kullanıcı adı ve şifre ile istedikleri her yerden 7/24 kredi kartı, banka kartı ve sanal kartları ile anında ödeme yapabilmektedir. Böylelikle zamandan tasarruf ederken müşterilerin cebinden nakit para çıkışı olmasına da gerek kalmamaktadır. Müşteriler ödemelerini bu sayede kolaylıkla yapabilirken şirketler de Payfoni online tahsilat sistemi sayesinde gelen ödemelerin takibini rahatlıkla yapabilmekte ve tahsilat makbuzu belgelerini bulut sistemi ile online ortamda arşivleyebilmektedirler.

 

Güvenli Ödeme Sayfası:

Son yıllarda ülkemizde neredeyse tüm işlemler artık online olarak yürütülüyor. Online toplantılar, online alışverişler, online anlaşmalar ve daha fazlası internetin olduğu her yerde kolay ve hızlı bir şekilde yürütülüyor. İşlerini online ortamda yürüten bu işletmelerin ise en büyük kaygısı güvenlik konusu oluyor. Tüm kişisel ve kart bilgilerinin online ortamda kullanılması hem işletmeler hem de ödeme yapan kişilerde korku oluşturuyor.

Payfoni özel olarak geliştirdiği yazımları ile güvenlik konusuna maksimum önemi vererek hem işletmeleri hem de müşterilerini koruma altına alıyor. Payfoni bünyesinde hazırlanan özel güvenlik sistemleri sayesinde veliler güvenli ödeme sayfası aracılığı ile işlemlerini içleri rahat bir şekilde ve kolaylıkla yapabiliyor.

Ödeme Talebi Gönderme:

Payfoni online tahsilat sistemi ile eğitim kurumları sadece velilerin okul ücreti için yaptığı ödemeleri değil bu ödemeler dışındaki hizmetlerle ilgili de tahsilat işlemlerini yapabilir. Payfoni’nin ödeme talebi gönderme hizmeti ile yemekhane, kırtasiye, üniforma gibi ekstra ödemesi olan hizmetlerin de tahsilatını kolaylıkla alabilir. Kişiye özel olarak gönderilen ödeme talebi; ödeme tutarı, son ödeme tarihi, varsa taksiti ya da tek çekim durumunun ayarlanabilmesine olanak sağlıyor. Böylelikle ödeme talebi alan veli istediği yerden 7/24 online ödeme tahsilatı aracılığı ile ekstra ödemeleri de kolaylıkla gerçekleştirebiliyor.

Payfoni özel olarak geliştirdiği yazımları ile güvenlik konusuna maksimum önemi vererek hem işletmeleri hem de müşterilerini koruma altına alıyor. Payfoni bünyesinde hazırlanan özel güvenlik sistemleri sayesinde veliler güvenli ödeme sayfası aracılığı ile işlemlerini içleri rahat bir şekilde ve kolaylıkla yapabiliyor.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz