Skip links

Mobilya Sektöründe Online Tahsilat Sistemi ve Önemi

Ticaretin artık neredeyse tamamen online ortamlarda yapıldığı günümüzde mobilya sektörü de bu pastadan payını alan bir çalışma alanını oluşturuyor. Yılın tüm aylarında sürekli bir satış sirkülasyonu bulunan mobilya sektörü, online alışveriş kanalları içinde de büyük bir ticaret hacmine sahip. Bu aşamada müşterilerine, bayi ve alt bayilerine sürekliliği olan bir satış hizmeti sunan işletmelerin mobilya sektöründe online tahsilat işlemi sistemlerine de ihtiyaç duyduğu kaçınılmak bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

 

Mobilya sektörü; ana üreticiler, alt bayilik temsilcileri ve aracıların bir zincir oluşturduğu ve bu döngüde aktif ticaretin süregeldiği bir sektördür. Bu nedenle de ticaret yapıldığı kadar ödeme kolaylığı sağlamak da bu zincirin devam etmesine yardımcı oluyor. Online tahsilat işlemi de bu adımda işletmeciler için en önemli adımlardan biri oluyor. 

Mobilya Sektöründe Ödemelerle İlgili Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

Mobilya sektöründe özellikle düğün sezonları çok önemlidir. Bayi ve işletmeler en çok bu zamanlarda yüklü miktarlarda satış gerçekleştirmektedir. Bu nedenle son tüketiciye pazarlamak için satın aldıkları mobilyalara yüklü miktarda bir sermaye hazırlamaları gerekiyor. Yine aynı şekilde son tüketici de büyük ve ağır olan bu ürünlerin satın alırken ödeme zorlukları yaşayabiliyor. Bu bağlamda işletmelerin Payfoni online ödeme sistemi kullanmaları, ödeme işlemleri yaparken paraya sıkışmamalarını ve zorluk yaşamamalarını sağlıyor. 

Ödeme almak için çek, senet vb. yöntemleri kullanan işletmeler ise vadesi geçen ödemeleri beklemek ve müşteriyi arayarak ödeme istemek zorunda kalabiliyor. Bu da ödeme kanallarında devamlı olarak sorunlar oluşmasına neden oluyor. 

Eğer siz de mobilya sektöründe hizmet veren bir işletmeyseniz Payfoni’nin online tahsilat paketleri arasından size uygun olanı seçerek alacağınız tahsilatları kontrol altında tutabilirsiniz. 

Mobilya Sektöründe Online Tahsilatın Önemi Nedir?

Online tahsilat, mobilya sektöründe ödeme sorunlarının üstesinden gelmek için etkili bir çözümdür. Müşterilerin satın aldıkları yüklü miktardaki mobilya ürünleri için ödeme yapmasında online tahsilat sistemi büyük kolaylık sağlar. Mobilya sektöründe online tahsilat sistemi sayesinde müşteriler işletmeye gitmeye gerek duymadan dünyanın her yerinden 7/24 kolaylıkla ödeme yapabilir. Üstelik bunu yaparken kredi kartı, banka kartı ya da sanal kart gibi seçenekler arasından istediklerini tercih edebilir. Daha birçok özelliğe sahip olan online tahsilat sisteminde Payfoni özellikler sayfasına göz atabilir ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Mobilya Sektöründe Olanlar İçin Online Tahsilatın Avantajı Nedir?

Mobilya sektöründe online tahsilat, hem işletmelere hem de müşterilerine birçok avantaj sunar. Daha detaylı bilgi almak için online tahsilat sisteminin avantajları yazımıza da göz atabilirsiniz. Bununla birlikte mobilya sektöründeki avantajlara değinmek gerekirsek;

Kolay ve Hızlı Ödemeler: Online tahsilat, müşterileri ve bayilerin almış olduğu mobilya ürünlerini hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yaparak almalarına olanak tanır. Müşterilerin yapması gereken tek şey birkaç tıklama yapmak o kadar.

Güvenli Ödemeler: Müşterilerin kredi kartı veya banka kartı bilgilerinin güvende tutulmasını sağlar. Bu nedenle, müşterilerin ödeme yaparken endişe etmelerine gerek kalmaz.

İşletme Maliyetlerinde Azalma: Online tahsilat, nakit veya çek gibi ödeme yöntemleri için gerekli olan fiziksel para işlemlerini ortadan kaldırır. Bu nedenle, mağaza sahipleri işletme maliyetlerinde azalma yaşayabilirler.

Ödeme Anlaşmazlıklarının Önlenmesi: Müşterilerin ödeme yapmalarını kolaylaştırarak ödeme anlaşmazlıklarını önler. Bu, mağaza sahiplerinin müşterilerle ilişkilerinde olumlu bir etki yaratır.

Mobilya Sektöründe Online Ödeme Çözümleri Nelerdir?

Mobilya sektöründe, farklı online tahsilat ödeme çözümleri bulunmaktadır. İşletmelerin ihtiyaçlarına göre uygun olanı seçmeleri önemlidir. İşte mobilya sektöründe sık kullanılan online ödeme çözümleri:

Bayi Tahsilat Sistemi: Bayi tahsilat sistemi, mobilya sektöründe sıkça kullanılan bir ödeme çözümüdür. Bayiler, ürünleri satın alır ve daha sonra müşterilerine satış yaparlar. Bayi tahsilat sistemi, bayilerin online olarak ödeme yapmasına olanak tanır.

B2C Tahsilat Sistemi: B2C tahsilat sistemi, müşterilerin mobilya ürünleri için online olarak ödeme yapmalarını sağlar. Bu, müşterilerin mağazaya gelmeden önce ödeme yapmalarını ve ürünleri teslim aldıklarında daha az zaman harcamalarını sağlar.

ERP / Muhasebe Programı Entegrasyonu: Muhasebe programı entegrasyonu da denilen ERP sistemi mağaza sahiplerinin online ödemeleri kolayca takip etmelerini sağlar. Bu ödeme çözümü, işletmenin finansal işlemlerini otomatikleştirerek zaman ve maliyet tasarrufu sağlar.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz